Echipa

Nicolae Pepene, director festival
Mihai Dragomir, coordonare festival, mihai@mioritics.ro, 0727 642 858
Sorin Mîndruţescu, strategie & parteneriate
Liviu Butnariu, primar, coordonator Primăria Râşnov
Radu Rădescu, coordonator artistic, rradescu@gmail.com
Irina Margareta Nistor, consultant cinematografie
Liviu Tofan, consultant stiinţific
Daniel Secărescu, grafica, foto & video
Voichiţa Maican, coordonare festival
Mihai Brezeanu, supervizare conţinut & comunicare reţele sociale
Raluca Anastasiei, coordonator bursieri Şcoală de Vară
Roxana Dănăilă, comunicare (echipa Golin)
Theodora Mirea, comunicare (echipa Golin)
Daniel Enache, grafică & identitate vizuală (echipa Mullenlowe)
Bogdan Ionescu, decoruri & reconstituiri istorice
Mihai Grăjdeanu, ateliere interactive copii
Nicoleta Ionescu, responsabil Centrul Schubz
Silvia Sbârnă, coordonare traduceri
Cristian Babeș, proiecţii
Szigyarto Gyorgy, grafică caiet program

Logistică:
Gabi Guteanu, Adrian Ungureanu, Vlad Spiru, Cătălin Fuciu

Echipa de voluntari:
Iulia Hermeneanu, Irina Secărescu, Diana Deacă, Marius Rădoi, Mălina Mîndruţescu, Gabriela Anghel-Neg, Mircea Raportaru, Serban Mîndruţescu, Sara Lazea, Tudor Lazea, Barbu Dragomir

Mulţumiri:
Adrian Ioan Veştea, Sergiu Manea, Ion Sturza, Andrei Bojiţă, Ionuţ Stanimir, Liviu Jicman, Horia Ciorcilă, Sergiu Mircea, Cristian Săitariu, Marcel Borodi, Alina Inayeh, Maria Florea, Pierre-Henri Deleau, Sophie Boiré, Liviu Tofan, Nicolae Raţiu, Oana Popescu, Ciprian Bădescu, Mihai Mitrică, Sorin Mititelu, Cosmin Budeancă, Vlad Duhan, Bogdan Găurean, Veronica Savanciuc, Anca Crăciun, Antoine Bagnaninchi, Laurențiu Merișan, Ioana Prândurel, Claudiu Șugar, Dan Lazea, Laura Mercean, Andrei Giurgia, Irina Negraru, Ozana Oancea, Sandra Ecobescu, Sebastian Gheorghiu, Codruţ Dumitrescu, Florin Haragaș, Claudia Nedelcu-Duca, Dan Burlac, Dan Drăghicescu, Alina Jantea, Manfred Kravatzky, Mădălina Diaconu, Mihaela Dedeoglu, Oana Năsui, Georgiana Bogdan, Maria Tătaru, Lucian Gârleanu, Eva Albert, Peter Suciu, Constantin Ungureanu, Dana Bonta, Mihai Ungureanu, Ciprian Furtună ș.a.

Primaria Rasnov Asociatia Mioritics
German Marshall Fund Ministerul Culturii si Identitatii Nationale Banca Comerciala Romana Consiliul Judetean Brasov Banca Transilvania Centrul National al Cinematografiei Fribourg Capital Romanian Business Consult Țuca Zbrcea & Asociații BCR Asigurari de viata Uniunea de Creație Interpretativă a Muzicienilor din Romnia Arnia Brinel Sensiblu Pricewaterhouse Coopers MullenLowe Romania Golin Gaurean si AsociatiiJidvei Autonom Zizin