Team

Nicolae Pepene, director festival
Sorin Mîndruţescu, strategie & parteneriate
Liviu Butnariu, primar, coordonator Primria Râşnov
Mihai Dragomir, coordonare festival, mihai@mioritics.ro, 0727 642 858
Radu Rdescu, coordonator artistic, rradescu@gmail.com
Irina Margareta Nistor, consultant cinematografie
Daniel Secrescu, grafica, foto & video
Voichiţa Maican, coordonare festival
Mihai Brezeanu, supervizare conţinut & comunicare reţele sociale
Erodia Mîndruţescu, coordonator financiar
Raluca Anastasiei, coordonator bursieri Şcoal de Var
Roxana Dnil, comunicare (echipa Golin)
Daniel Enache, grafic & identitate vizual (echipa Mullenlowe)
Bogdan Ionescu, decoruri & reconstituiri istorice
Mihai Grjdeanu, ateliere interactive copii
Ioana Vasoti, responsabil Centrul Schubz
Silvia Sbârn, coordonare traduceri
Valentin Fratiman, proiecţii
Gabriela Anghel-Neg, proiecţii
Szigyarto Gyorgy, grafic caiet program
Stefania Domintean, coordonator cinematograf
Iulia Hermeneanu, coordonator trupe

Logistic:
Gabi Guteanu, Adrian Ungureanu

Echipa de voluntari:
Irina Secrescu, Diana Deac, Mlina Mîndruţescu, Nicoleta Ionescu, Sara Lazea, Tudor Lazea, Laura Rdulescu, Andreea Kispal

Mulţumiri:
Adrian Ioan Veştea, Sergiu Manea, Ion Sturza, Andrei Bojiţ, Ionuţ Stanimir, Liviu Jicman, Omer Tetik, Sergiu Mircea, Marcel Borodi, Alina Inayeh, Maria Florea, Pierre-Henri Deleau, Sophie Boiré, Liviu Tofan, Oana Popescu, Ciprian Bdescu, Cosmin Budeanc, Vlad Duhan, Bogdan Gurean, Veronica Savanciuc, Antoine Bagnaninchi, Laureniu Merian, Ioana Prândurel, Dan Lazea, Laura Mercean, Andrei Giurgia, Irina Negraru, Sandra Ecobescu, Sebastian Gheorghiu, Codruţ Dumitrescu, Florin Haraga, Claudia Nedelcu-Duca, Dan Drghicescu, Alina Jantea, Mdlina Diaconu, Mihaela Dedeoglu, Oana Nsui, Constantin Ungureanu, Dana Bonta, Mihai Ungureanu, Ciprian Furtun .a.

Primaria Rasnov Asociatia Rasnov Society Asociatia Mioritics Consiliul Judetean Brasov German Marshall Fund CNC UCIMR
Banca Comerciala Romana
Fundatia Eta2U Banca Transilvania